خانه / اجتماعی / اتصال ۱۸ هزار روستای کشور در دهه فجر به اینترنت پرسرعت

اتصال ۱۸ هزار روستای کشور در دهه فجر به اینترنت پرسرعت

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات گفت: ۱۸ هزار روستای کشور در دهه فجر امسال به شبکه اینترنت پرسرعت متصل می شوند.
به گزارش ایرنا، محمود واعظی جمعه در مراسم بهره برداری از ارائه اینترنت پر سرعت به ۳۷۶ روستای هرمزگان در بخش قلعه قاضی بندرعباس افزود: امروز ارزیابی از توسعه و پیشرفت جوامع دسترسی به خدمات فن آوری اطلاعات و ارتباطات است.
وی، یکی از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید را کاستن شکاف دیجیتالی بین مناطق برخوردار، محروم و کمتر برخوردار دانست و اظهارداشت: می خواهیم به جایی برسیم که مردم روستاها از خدمات ای تی که در شهرها ارائه می شود، بهره مند شوند.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات ادامه داد: با توجه به فراهم شدن زیرساخت مخابراتی، سال آینده جشن برخورداری از ۲۹۰ روستای بالای ۲۰ خانوار هرمزگان از اینترنت را برگزار می کنیم.
واعظی تصریح کرد: با هدف ارائه خدمات به روستاها با استفاده از دولت الکترونیک پارسال نیز یک هزار و ۵۰۰ روستای کشور دارای اینترنت پرسرعت شدند و امید می رود همزمان با بهره مندی این روستاها از اینترنت پرسرعت سایر خدمات نیز به این مناطق از دستگاههای دولتی ارائه شود .
وی از دیگر خدمات وزراتخانه خود در دهه فجر امسال را، افزایش پهنای باند اینترنت به میزان یکهزار گیگا بایت در ثانیه و افزایش تعداد شهرهای متصل به نسل سوم و چهارم تلفن همراه عنوان کرد.
در این مراسم ۱۹ پروژه شامل نسل سوم و چهارم تلفن همراه ، ۲۵۰ کیلومتر فیبرنوری ، افزایش پهنای باند اینترنت، ارائه اینترنت پرسرعت به ۳۷۶ روستا و پرت پرسرعت به ارزش سه هزار و ۹۵۷ میلیارد ریال در هرمزگان بهره برداری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website آساکو asaco 4asa آساکو