خانه / اجتماعی / امام جمعه موقت نایین گفت: تهدید فتنه در ۹ دی تبدیل به فرصت شد و یک شکوه تاریخی بزرگ در این روز برای تاریخ ایران اسلامی ثبت شد.

امام جمعه موقت نایین گفت: تهدید فتنه در ۹ دی تبدیل به فرصت شد و یک شکوه تاریخی بزرگ در این روز برای تاریخ ایران اسلامی ثبت شد.

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

به گزارش پیام نایین،حجت الاسلام والمسلمین امیر شفیعی در خطبه های نماز جمعه نایین در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سیدعلی(ع) این شهر با گرامیداشت روز ۹ دی گفت: خلق حماسه ۹ دی سبب شد بار دیگر انقلاب اسلامی فتنه‌های دشمنان را خنثی کند.
وی افزود: مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، نهم دی در حمایت از رهبری و ارزش های انقلاب اسلامی به صحنه آمدند و این روز مهم هرگز فراموش نخواهد شد.
امام جمعه موقت نایین با اشاره به آزاد سازی حلب سوریه که بیش از چهار سال در چنگ تروریست‌ها بود، گفت: این شهر با مقاومت و ایستادگی ملت و جوانان سوریه آزاد شد.
وی افزود: آزاد سازی حلب سوریه مشت محکمی بر دهان استکبار و ایادی آن در منطقه بود.
حجت الاسلام شفیعی ادامه داد: آمریکا و متحدانش هنگامی که مردم سوریه برای آزاد سازی حلب شادمانی می‌کردند آنچنان نگران بودند که متوسل به شورای امنیت برای صدور قطعنامه علیه ملت این کشور شدند و این درحالیست که هنگام اقدام‌های وحشیانه علیه ملت سوریه مجامع بین المللی از جمله آمریکا و متحدانش در منطقه در چند سال اخیر در برابر جنایت و کشتار سکوت کرده بودند.
وی تصریح کرد: استکبار و حامیانش که ادعای حمایت از حقوق بشر می‌کنند در برابر جنایات وحشیانه آل سعود در یمن هیچ واکنشی نشان ندادند.
شفیعی به فرارسیدن ۲۳ ربیع الاول ورود حضرت معصومه (س) به قم اشاره و اظهار کرد: امروز عظمت قم و شناخته شدن این شهر مذهبی در دنیا ، از برکت این بانوی بزرگوار است.
امام جمعه موقت نایین با بیان این که طلبه از سراسر جهان در قم مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: امروز در حوزه علمیه قم بهترین برنامه ها اجرا می شود.
وی به سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی نیز اشاره کرد و ادامه داد : با تلاش کارکنان این بخش، بیسوادی در کشور به حداقل رسیده است.
شفیعی از کارکنان سواد آموزی در شهرستان قدردانی کرد و گفت : امیدوارم بزودی شاهد ریشه کنی بیسوادی از کشور و شهرستان باشم.
سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه نایین مهندس آزاد مشاور آب منطقه ایی استان اصفهان بود که پیرامون طرح احیا وتعادل بخشی منایع آب زیر زمینی شهرستان نایین ،انارک وچوپانان سخنرانی کرد.

namaz-3dy-1namaz-3dy-2namaz-3dy-4namaz-3dy-3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE