خانه / اخبار عمومی / امام جمعه نایین: مردم و مسئولان برای ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنند

امام جمعه نایین: مردم و مسئولان برای ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنند

 امام جمعه نایین گفت: کشور به شدت نیاز به تولید داخلی و اشتغال دارد لذا مردم و مسئولان کشور باید با تلاش مضاعف خود بفکر ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تولید باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ‘ سید علی سجادی ‘ درخطبه های این هفته نماز جمعه نایین افزود: دولت و بخش خصوصی باید با همکاری یکدیگر در زمینه ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنند تا وضعیت اشتغال در کشور بهبود یابد.
وی اظهارکرد: همزمان با تلاش برای تولید و اشتغال باید با رانت و فساد اقتصادی مبارزه شود.
امام جمعه نایین افزود: ترویج فرهنگ ساده زیستی، روحیه مردم داری، تکریم ارباب رجوع فارغ از تشریفات اداری و تحول در چرخه اداری برای کارآمدی، یک تکلیف برای بازسازی اعتماد مردم است.

IMG_9199IMG_9209IMG_9198IMG_9197IMG_9207 IMG_9186IMG_9184IMG_9187
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی مانند همه انقلاب ها سختی ها و مشکلات خاص خود را دارد ولی نباید از این مشکلات مایوس شد.
حجت الاسلام سجادی بیان کرد: باید با مقاومت انقلابی یعنی اصرار بر تحقق اهداف انقلاب و توام با ایمان و امید در مسیر امام و رهبری به تکلیف الهی خود عمل کنیم تا نصرت الهی بر ما نازل شود.
وی با اشاره به بودجه سال آینده کشور گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت بودجه را باید بگونه ای تنظیم کنند که اولویت حل مشکلات روزمره مردم باشد، فاصله فقیر و غنی بسیار زیاد است و راضی کننده نیست.
امام جمعه نایین در بخش دیگری از سخنان خود افزود: قیمت بنزین و سایر حامل های انرژی در بودجه سال آینده افزایش ۵۰ درصدی پیدا می کند و با توجه به اینکه قیمت بنزین بر سایر کالاها و معیشت مردم اثرگذار است باید درآمد خانوارها نیز با تناسب منطقی افزایش یابد.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت حامل سوخت در سال آینده مردم بویژه قشر متوسط و پایین جامعه را نگران کرده است، خطاب به نمایندگان مجلس شواری اسلامی و دولت گفت: عده ای به این بحث توجه نمی کنند، این رقم برای برخی افراد پول زیادی است و در زندگی افراد به ویژه طبقه متوسط به پایین تاثیر زیادی می گذارد.
وی گفت: نباید گذاشت مردم نسبت به دولت و نظام بدبین شوند و این را به گردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انداخت زیرا دشمنان زیادی در داخل و خارج کشور پیوسته درصدد ضربه زدن به نظام هستند.
امام جمعه نایین به مناسبت های هفته اشاره کرد و به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسگری (ع) گفت: این امام عزیز با وجود همه فشارها و مراقبت های حکومتی، فعالیت های مهمی برای حفظ اسلام ناب محمدی انجام دادند.
به گزارش ایرنا، مردم شهرستان نایین روز جمعه پس از برگزاری نماز جمعه این شهرستان به امامت حجت الاسلام سید علی سجادی امام جمعه این شهرستان، در جوار شهدای نایین نماز طلب باران خواندند.
امام جمعه نایین در مراسم برگزاری نماز طلب باران گفت: اقامه نماز طلب باران از زمان انبیای الهی مرسوم بوده است بگونه ای که هر وقت خشکسالی بر منطقه ای حاکم می شد، مردم و کشاورزان نماز طلب باران برگزار می کردند.
حجت الاسلام و المسلمین سید علی سجادی درخواست طلب باران از طریق نماز را درس توحیدی و توجه دادن به قدرت و رحمت الهی دانست.
وی با اشاره به مستحبات سفارش شده در دین اسلام برای برگزاری نماز باران گفت: نماز طلب باران باید همراه با خلوص نیت، تضرع و توبه به درگاه خداوند متعال اقامه شود تا خداوند باران رحمت الهی خود را نازل کند.
هم‌اکنون بیش از ۱۵۵ روستای شهرستان نایین با بحران تامین آب آشامیدنی مواجهند بطوریکه آب این روستاها روزانه با ۶ تانکر سیار تامین می‌ شود.
شهرستان نایین در۱۴۰کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
ت ۷۱۳۶ / ۲۰۹۳ ** خبرنگار: حسین فرزانیان محمدی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website