خانه / اجتماعی / امام جمعه نایین: موظف هستیم از آرمان های فلسطین دفاع کنیم

امام جمعه نایین: موظف هستیم از آرمان های فلسطین دفاع کنیم

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

به گزارش روز جمعه پیام نایین،حجت الاسلام سید علی سجادی در مسجد جامع نایین گفت: در دنیای امروز ظالمان دست به دست هم داده و مثلث شومی شکل گرفته که اسرائیل غاصب، آمریکا و سعودی ها در کنار هم علیه فلسطین و آرمان های آن صف کشیده اند و هر روز نکبت روی نکبت، خون روی خون و گناه و معصیت یکی پس از دیگری اتفاق می افتد.
سجادی افزود: امت اسلامی به خوبی دریافت که راه مقابله با رژیم صهیونیستی مقاومت، ایستادگی و اتحاد است و روزی شاهد نابودی و ذلت رژیم صهیونیستی و آمریکا خواهیم بود.
وی به نامه رییس جمهوری آمریکا به برخی از سران کشورهای عربی در حوزه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: از آنها خواسته شده اگر می خواهید وجود شما حفظ شود باید هزینه سنگینی پرداخت کنید. 

 


امام جمعه نایین هدف اصلی این نامه را ایران هراسی در منطقه دانست و افزود: در اختیار قرار دادن سرمایه کشورهای نادان حوزه خلیج فارس، غارت سرمایه مسلمانان و تقویت و تحکیم موقعیت خود در منطقه از اهداف نامه آمریکا به سران برخی از کشورهای عربی است .
وی افزود: حق ظالمانه وتو نیز برای ابرقدرت ها گذاشته شده لذا هر زمانی خواست علیه رژیم غاصب جعلی تصویب شود مورد وتو آمریکایی قرار گرفت.
حجت الاسلام سجادی گفت: لذا با توجه به اتفاقات دنیای امروز باید به خیانت کشورهای عربی و سردمدارانشان توجه داشته باشیم اینها تا دیروز می گفتند از فلسطین دفاع می کنیم اما بخش قابل توجهی از حکام کشورهای عربی نه تنها دفاع نمی کنند بلکه امروز علنی هم پیمان اسرائیل شده اند.
وی ادامه داد: مردم به یک جابجایی سفارت اعتراض می کنند و ۶۰ نفر به دلیل این اعتراض به خاک و خون کشیده و شهید و چند هزار نفر زخمی می شوند.
وی تصریح کرد: کشورهای عربی در یک سکوت مرگبار نه تنها از فلسطین دفاع نمی کنند بلکه برخی از آنها هم پیمان اسرائیل هستند.
وی افزود: چرا مجامع بین المللی و حقوق بشر حرفی نمی زنند و دفاعی از حقوق و آرمانهای فلسطین نمی کنند؟
وی گفت: منطق می گوید جبهه واقعی مقاومت خودش را نشان می دهد و با این تغییر و تحولاتی که در دنیا شاهد هستیم جبهه مقاومت و طرفداران آن باید توجه داشته باشد برخی مدعی دروغین دفاع از مقاومت و فلسطین هستند.
امام جمعه نایین در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز فتح خرمشهر نیز در سوم خرداد اشاره کرد و تصریح داشت: جوانان این مرز و بوم بدون اینکه هیچ امتیازی به دشمن بدهند خرمشهر را فتح کردند و فتح خرمشهر سرنوشت جنگ را تغییر داد.
امام جمعه نایین همچنین ماه رمضان را زمان ترک منیت ها و امیال دانست و بیان داشت: باید این ماه را آنطور که شأن این ماه است در پیشگاه خداوند مراقبت کنیم.
وی با اشاره به فضایل ماه رمضان نسبت به سایر ماهها گفت: دعای انسان در این ماه بیش از سایر ماهها مستجاب می شود.
وی تصریح داشت: یکی از بازتاب های گناه و معصیت مستجاب نشدن دعا است و دعا کردن آداب و شرایط خاصی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE