خانه / اخبار / برجام، محور مناظره دموکرات ها قرار گرفت

برجام، محور مناظره دموکرات ها قرار گرفت

نامزدان جانشینی اوباما پیشنهاد تقویت رابطه با ایران را دادند

کاندیداهای دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده امریکا، شب گذشته در کارولینای جنوبی در آخرین مناظره پیش از آغاز انتخابات درون حزبی شرکت کردند.
در این مناظره سخنان دو کاندیدای برتر دموکرات‌ها یعنی برنی سندرز، سناتور ورمونت و هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین امریکا بیش از سخنان دیگر کاندیداها مورد توجه قرار گرفت. هر چند مسائلی چون بیمه درمانی و کنترل سلاح از مباحث قابل توجه این مناظره بودند، آنچه به این بحث‌ها شور و هیجان بیشتری می‌بخشید، مبحث اجرایی شدن برجام بود.
در این مناظره برنی سندرز از اوباما بخاطر برجام و توافق با ایران تقدیر کرد و ایران را کشور قدرتمندی خواند که امریکا باید روابط خود را با آن برقرار سازد. وی با این حال تاکید کرد، این به آن معنا نیست که امریکا بخواهد همین فردا سفارت خود در تهران را بازگشایی کند.
هیلاری کلینتون هم ضمن ابراز خرسندی از اجرای برجام، بر نقش خود به عنوان وزیر خارجه سابق امریکا در شروع مذاکرات هسته‌ای ایران تاکید کرد. وی با این حال اشاره کرد امریکا در کنار برقراری روابط بیشتر با ایران باید مراقب حرکات این کشور باشد.
این مناظره در حالی پایان گرفت که هم کاندیداهای دموکرات و هم کاندیداهای جمهوری خواه از دو هفته دیگر وارد رقابت جدی تری می شوند. هر دو حزب از دو هفته آینده باید در ایالت‌های مختلف رقابت‌های درون حزبی را شروع کنند تا در نهایت کاندیدای برتر هر حزب برای شرکت در انتخابات نهایی در آبان ماه سال آینده مشخص شوند
مفاخر نایینhttp://telegram.me/mafakhernaein

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website