خانه / اخبار عمومی / برگزاری مراسم بزرگداشت دهه مبارک فجر در روستای کجان

برگزاری مراسم بزرگداشت دهه مبارک فجر در روستای کجان

به گزارش پیام نایین،این مراسم با حضور امام جمعه نایین ، نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ،فرماندار شهرستان ، مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان ،معاونت فرماندار ،بخشدار مرکزی و تعدادی از روسای ادارات شهرستان نایین و دهیار و اعضای شورای روستای کجان و اهالی در مسجد این روستا به همت کمیته امداد امام خمینی (ره) نایین برگزار گردید.

جلسه گرامیداشت دهه مبارک فجر با مسولیت کمیته امداد امام خمینی شهرستان نایین و همکاری شورا و دهیار روستای کجان برگزار گردید،
امام جمعه نایین در این مراسم طی سخنانی عنوان نمود انقلاب راه آزادی ما و راه سعادت است ما باید از این انقلاب حفاظت کنیم.
حجت الاسلام سجادی افزود امام کشور را از شر ابرقدرت ها نجات داد و به ما سپرد .امام و یاران امام با ایجاد روشنگری نظام طاغوت را سرنگون کردند و این اقتدار و امنیت را برای ما به امانت گذاشتند. حال باید با عمل این انقلاب را حفظ کنیم. دشمن دنبال این است در فرهنگ ما در دل ما و ایمان و اندیشه و عقیده ما تاثیر منفی بگذارد.اگر روحیات اول انقلاب را از دست بدهیم به خطر خواهیم افتاد
امام جمعه نایین خاطر نشان کرد :مشکلات معیشتی مردم را باید پس از گذشت ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی به نحو احسن حل کنیم.

پوربافرانی نماینده مردم شهرستان های نایین و خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی نیز در قسمتی از این مراسم ضمن تبریک دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه عنوان نمود:
رهبری فرمودند که ما باید تشکر بکنیم از خداوند متعال که این انقلاب را برای ما ارزانی فرمود از مردمی که محور انقلاب بودند و از مردمی که به صحنه آمدند.

پوربافرانی افزود اگر می نشستیم و دست روی دست میگذاشتیم انقلاب رخ نمیداد انقلاب یک حرکت مردمی بود.

نماینده نایین و خور و بیابانک در ادامه در خصوص مشکلات شهرستان گفت :ایجاد شغل یک انقلاب است. اینکه جلسه تشکیل بدهیم و کاری نشود اقدامی بیهوده است. اهالی روستای کجان بر اساس مصوبات مجلس می توانند از تسهیلات با سود ۴ درصد برای اشتغال استفاده کند. وظیفه میدانم با توجه به اینکه کجان یک روستای ولایتمدار است در جهت آبادانی بیشتر این روستا تلاش مضاعفی را انجام دهم . پوربافرانی همچنین در خصوص بودجه افزود برای اولین بار بعد از انقلاب کلیات بودجه رای نیاورد که یک سری مسایل در این خصوص در صحن مجلس در حال بررسی می باشد.بودجه هایی که در کتاب چاپ میشود کامل تخصیص پیدا نمیکند.اینکه بگویند چرا به فلان نهاد فرهنگی بودجه داده شده از نظر من باید به این نهاد فرهنگ ساز بودجه داده شود چرا که جامعه را فرهنگ می سازد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کردما به برکت این انقلاب شاهد ایجاد امکانات در روستاهابوده ایم. در گذشته نه چندان دور کجان تامین کننده آب نایین بوده است اما امروز متاسفانه به دلیل خشکسالی های متعدد با مشکل آب آشامیدنی مواجه است. از نظر مطالعات و مجوز کار انتقال آب از خط انتقال آب اصفهان به کجان انجام شده است و پیگیر هستیم که ان شاالله مناقصه طرح آبرسانی ۳ دهستان شهرستان تا قبل از عید انجام شود و بعد از عید قطعا اجرایی خواهد شد‌ که در مجموع این سه پروژه در ۳ دهستان ۵ میلیارد هزینه خواهد شد.
لازم به ذکر است پیش از این مراسم گلزار شهدای کجان با حضور مسئولین شهرستان غبار روبی گردید.

در پایان چهل هدیه توسط کمیته امداد و کمیته روستایی دهه فجر بین شرکت کنندگان مسابقه دهه فجر توزیع گردید

کجان
IMG_0521IMG_0554IMG_0546IMG_0560IMG_0562IMG_0566IMG_0569IMG_0571IMG_0568IMG_0575IMG_0582IMG_0579IMG_0584IMG_0593IMG_0585IMG_0602IMG_0607

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website