خانه / اجتماعی / ثبت ملی مزار شهدا در دستور کار قرار گرفت

ثبت ملی مزار شهدا در دستور کار قرار گرفت

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ثبت ملی مزار شهدا در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور قرار گرفت.

 خبر های نایین و ایران در پایگاه خبری پبام نایین payamnaein.ir  و یا کانالmafakhernaein@

حجت الاسلام سیدحبیب الله حسنی روز جمعه در جمع نماگزاران جمعه ساری افزود : قبور شهدا باید برای ترویج و ماندگاری فرهنگ شهادت قرن ها پا بر جا بماند و به همین دلیل هم ثبت ملی می شود.
وی از ساماندهی ۱۲ هزار و ۹۰۰ مزار شهید در سال جاری خبر داد و گفت: مزار هر شهید نشانی از سربلندی، سر افرازی و آفرینش حماسه دینی و ملی در ایران اسلامی است.
او از خانواده شهدا به عنوان افتخار کشور یاد کرد و یاد آور شد: شش هزار نخبه از فرزندان شهیدان با کرسی استادی در دانشگاه های معتبر کشور تدریس می کنند.
حسنی با بیان اینکه جانبازان لاعلاج پیش از این برای درمان به خارج از کشور اعزام می شدند، گفت: هم اکنون از بهترین پرفسورهای جهان برای درمان این عزیزان در داخل کشور دعوت می کنیم.
وی افزود: فقط امسال یکهزار و ۵۴ متخصص رده اول جهانی برای ویزیت، ۹۹۵ نفر برای درمان های تخصصی و ۲۰۶ نفر هم برای عمل جراحی جانبازان به کشور دعوت شدند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید با بیان اینکه این افراد در کنار متخصصان کشور بیماران تحت پوشش را درمان می کنند، گفت: با این اقدام ، سه میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشتیم.
حسنی تعداد شهیدان کشور را ۲۲۲ هزار نفر اعلام کرد و افزود : هم اکنون در کشور ۵۰۵ هزار جانباز و ۴۵ هزار آزاده داریم.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید همچنین از استانداران مازندران و کرمانشاه به عنوان استانداران برتر در طرح سپاس خانواده های شهید و ایثارگر یاد و از آنان قدردانی کرد.
وی گفت که از این دو استاندار به خاطر توجه ویژه به خانواده شهدا و جانبازان در بنیاد شهید و امور ایثارگران تجلیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE