خانه / اجتماعی / جنتی: سایت‌های خبری بی‌سرو سامان هستند

جنتی: سایت‌های خبری بی‌سرو سامان هستند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سایت‌های خبری بی‌سرو سامان هستند که باید ساماندهی شوند و طبق قانون مطبوعات اصول را رعایت کنند.

خبرگزاری فارس: سایت‌های خبری بی‌سرو سامان هستند

 علی جنتی امشب پیش در حاشیه سفر خود به گیلان در پرسش و پاسخ با اصحاب رسانه استان با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها، اظهار کرد: رسانه‌ها طبق رسالت خود حقایق را آنگونه که است برای جامعه بیان کنند و موجب آگاهی‌بخشی مردم شوند.

وی با بیان اینکه گردانندگان هر نشریه‌ای دارای دیدگاه سیاسی خاص خود هستند، افزود: نباید به هیچ‌عنوان از دایره عدل و انصاف، امانت‌داری و صداقت خارج شویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتقاد از برخی تیترهای روزنامه‌ها، تصریح کرد: روزنامه‌ها بر اساس منافع خود تیترزنی می‌کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اخیراً درباره حق‌الناس در انتخابات بیاناتی فرمودند و روزنامه‌ها هر کدام مطالبی که به نفع و طبق سلایق سیاسی خودشان بود منتشر کردند که این روش نادرست است.

جنتی با بیان اینکه مطالب باید تمام و کمال منتشر شود، گفت: روزنامه‌ها و نشریات باید رعایت امانت و صداقت را داشته باشند و اصول را رعایت کنند که در این صورت بین مردم جایگاه پیدا می‌کنند و مورد اعتماد قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه از تیراژ روزنامه‌ها و نشریات آگاه هستیم، افزود: نشریات و روزنامه‌هایی که نوع عملکردشان برخوردهای نامناسب است، تیراژ پایینی دارند اما نشریاتی که با متانت برخورد کردند و محتوای عمیق و خوب داشته‌اند دارای تیراژ بالایی هستند و نزد مردم جایگاه دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه رسانه‌های خبری و دیجیتالی نیز باید اصول را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: سایت‌های خبری بی‌سرو سامان هستند که باید ساماندهی شوند و طبق قانون مطبوعات اصول را رعایت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: برای برنامه ششم مجموعه احکامی که نیاز به قانون دارد آماده شده و دارای ۳۲ تبصره است که احتمالاً یکشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده به مجلس داده می‌شود.

جنتی احکام مذکور را دارای چند هزار صفحه و سند پشتوانه دانست و گفت: در برنامه‌ریزی ششم توسعه، دولت ۳۱ شورا به ریاست وزرای مختلف تشکیل داد و در حوزه ما شورای فرهنگ، هنر و ورزش، خانواده و رسانه‌ها برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در سیاست‌های کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت انجمن‌ها و حمایت از نهادهای فرهنگی‌هنری مورد توجه قرار گرفته است.

مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمک به انجمن‌ها را نکات قابل توجه خواند و یادآور شد: برگزاری بخشی از جشنواره‌ها را به اهالی فرهنگ و هنر واگذار کردیم و ما تنها نظارت می‌کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website