خانه / اجتماعی / دستگیری عامل هتك حیثیت و نشر اكاذیب در فضای مجازی

دستگیری عامل هتك حیثیت و نشر اكاذیب در فضای مجازی

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

فرمانده انتظامی كاشان از شناسایی و دستگیری فردی كه از طریق شبكه اجتماعی «تلگرام» اقدام به نشر اكاذیب می كرد، خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ كارآگاه مهدی پورغلامحسین اظهار كرد: در پی وصول شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینكه فرد یا افراد ناشناسی اقدام به انتشار اكاذیب برای وی در شبكه اجتماعی تلگرام كرده و باعث هتك حیثیت وی شده اند، موضوع در دستور كار پلیس فتای شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات خاص و تخصصی در فضای مجازی، متهم را كه فردی ۳۷ ساله بود شناسایی و در یك اقدام غافلگیرانه دستگیر كردند.
سرهنگ پورغلامحسین گفت: متهم ۳۷ ساله هنگامی كه با مستندات پلیس مواجه شد، به بزه انتسابی اعتراف كرد و پس از انجام مراحل قانونی و تشكیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان كاشان به شهروندان توصیه كرد: شبكه های اجتماعی حریم امن و خصوصی شما نیستند، در فضای سایبر مزاحم دیگران نشوید و حریم خصوصی آنها را زیر پا نگذارید، با نقض ایمنی در دنیای مجازی دنیای واقعی شما به خطر می افتد و در دنیای مجازی ایمنی خود را حفظ كنید.
وی همچنین گفت: به مزاحمان اینترنتی پاسخ ندهید، به دوستان شبكه های اجتماعی اعتماد نكنید، كاربران مزاحم را مسدود كرده و موضوع را با پلیس فتا در میان بگذارید، به ایمیل های ناشناس پاسخ ندهید، با توجه به اینكه سرور شبكه های اجتماعی در خارج از كشور بوده و ماهیت بیشتر این شبكه ها انجام اقدام های جاسوسی و غیرقانونی می باشد، توصیه می شود از عضویت در شبكه های اجتماعی خودداری شود و از به اشتراك گذاشتن عكس ها، ویدئوها و اطلاعات شخصی در شبكه های اجتماعی امتناع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE