خانه / اجتماعی / رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی گفت: با همکاری نیروهای انتظامی ۱۱ قلم شئ تاریخی دوره‌های هخامنشی و ساسانی از یک آرایشگر مردانه در این شهرستان کشف شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی گفت: با همکاری نیروهای انتظامی ۱۱ قلم شئ تاریخی دوره‌های هخامنشی و ساسانی از یک آرایشگر مردانه در این شهرستان کشف شد

کشف اشیای تاریخی در بوکان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بوکان در جنوب آذربایجان غربی گفت: با همکاری نیروهای انتظامی ۱۱ قلم شئ تاریخی دوره‌های هخامنشی و ساسانی از یک آرایشگر مردانه در این شهرستان کشف شد.

اسعد جمیانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲۸ قلم شئ به ظاهر تاریخی از این آرایشگر کشف شده اما ۱۷ قلم از این اشیا فاقد ارزش شناخته شد و ۱۱ قلم دیگر مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است.
وی ادامه داد: این اشیا شامل دکمه های مفرغی، مسی، نقره، سردوش نظامی، گل سر بانوان و سکه های نقره ای مربوط به دوره های هخامنشی و ساسانی (هزاره اول قبل از میلاد) است.
وی با اشاره به اینکه اشیای تاریخی به صورت امانی و تا زمان راه اندازی موزه بوکان در موزه ارومیه نگهداری می شود، ادامه داد: اشیای جعلی کشف شده از این آرایشگر نیز پس از حکم دادگستری معدوم می شود.
به گزارش ایرنا، ساسانیان آخرین سلسله شاهنشاهی ایرانی پیش از ظهور اسلام است و شاهان این سلسه از سال ۲۲۴ تا ۶۵۱ میلادی (۴۲۷ سال) بر ایران فرمانروایی کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website آساکو asaco 4asa آساکو