خانه / اجتماعی / رئیس پلیس فتای استان اصفهان: سارق اینترنتی حساب سالمندان در اصفهان دستگیر شد

رئیس پلیس فتای استان اصفهان: سارق اینترنتی حساب سالمندان در اصفهان دستگیر شد

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فردی که با ترفندی خاص اطلاعات بانکی افراد سالمند را به دست آورده و به‌ صورت اینترنتی از حساب آنان سرقت می‌کرد توسط کارشناسان پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش نایینا نقل از صاحب نیوز؛ سید مصطفی مرتضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی شکایت چند نفر از افراد سالمند مبنی بر این‌که از حساب آنان به‌ صورت اینترنتی سرقت شده بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد متهم با کمین در مقابل عابربانک‌ها و شناسایی افراد مسن و سالمند به بهانه کمک، اطلاعات بانکی آن‌ها را دریافت کرده و در فرصتی مناسب به‌ صورت اینترنتی از حساب قربانیان خود سرقت می‌کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان ادامه داد: کارشناسان پس از انجام اقدامات علمی و تخصصی در فضای مجازی سرانجام هویت عامل این سرقت‌ها را به دست آورده و طی هماهنگی با مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

وی بیان کرد: متهم پس از دستگیری در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس صراحتا به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود از این کار را کسب درآمد و سودجویی عنوان کرد.

مرتضوی با بیان این‌که متهم با این شیوه توانسته بود از حساب بانکی ۴ نفر مبلغ ۴۵ میلیون ریال برداشت کند، گفت: توصیه ما به افراد سالمند که قادر به استفاده از دستگاه‌های خودپرداز نیستند این است که در مواقع لزوم از آشنایان و اقوام مورد اطمینان خود کمک گرفته و به افراد غریبه اعتماد نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE