خانه / اجتماعی / زکات پرداختی پارسال نایین با بیش از یک میلیارد ریال

زکات پرداختی پارسال نایین با بیش از یک میلیارد ریال

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

رئیس شورای زکات استان اصفهان از جمع آوری ۹۰ میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی طی پارسال در این استان خبر داد وگفت: رسانه ها وروحانیون تاثیر زیادی در جذب ذکات دارند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین رنجبر روز سه شنبه در حاشیه جلسه زکات شهرستان نایین به ایرنا گفت: زکات پرداختی امسال نایین با بیش از یک میلیارد ریال ۱۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

حجت الاسلام غلامحسین رنجبر در شورای زکات افزود: با وجود تلاش های فراوان امسال دولت طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی معادل به علاوه ۱۰ درصد زکات تشویقی را پرداخت نکرد و این خود دلیلی بر کاهش شدید میزان زکات در بیشترشهرستانها شد.

zakat95-3zakat95-2zakat95-4zakat95-1

 وی اظهار کرد: در سال زراعی گذشته، ۹۰ میلیارد ۰ریال زکات از سراسر استان اصفهان جمع آوری شد که این میزان نسبت به مورد مشابه سال قبل آن ۵۰ میلیارد ریال کاهش داشته است. حجت الاسلام رنجبر ادامه داد: امیدواریم با بارندگی های نسبتا مناسب در شرق استان و برنامه ریزی برای تبلیغات بیشتر به ویژه از طریق صدا و سیما  ورسانه ها شاهد افزایش میزان زکات دریافتی از کشاورزان باشیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه نیز در این آیین گفت: یکی از احکامی که در اسلام واجب است، پرداخت زکات می باشد که با پرداخت آن انسان تطهیر می شود.

افزود: اگر می خواهیم مردم را تطهیر کنیم و عشق به خدا پیدا کنند، بایست آنان را دعوت به پرداخت زکات نماییم.

وی گفت: علما وظیفه دارند بحث پرداخت زکات را در منبرها مطرح و این فریضه الهی را احیا نمایند، زیرا پرداخت زکات به فقرا از تاکیدهای دین مبین اسلام است.

یوسفی مدیر کمیته امداد نایین نیز افزود: در سال ۹۴بالغ بر یک میلیارد ریال ذکات مستحبی جمع آوری که بین مدد جویان نیا زمند توزیع شده است.

دبیر شورای ذکات تصریح کرد: در شهرستان نایین ۲۳درخت زیتون وپسته به امر ذکات اختصاص یافته است.

شهرستان نایین دارای یکهزارو ۵۱۵ خانوارودوهزارو۷۸۰نفر تحت حمایت کمیته امداد نایین میباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE