خانه / اجتماعی / سید حمیدرضا طباطبایی با اشاره به مشکل کاهش منابع آبی افزود: امسال به احتمال زیاد با کاهش شدید فشار آب و قطعی های گسترده مواجه خواهیم شد

سید حمیدرضا طباطبایی با اشاره به مشکل کاهش منابع آبی افزود: امسال به احتمال زیاد با کاهش شدید فشار آب و قطعی های گسترده مواجه خواهیم شد

مدت زمان تقریبی مطالعه این مطلب :۱ دقیقه
image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر
معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان نیز در این نشست گفت: ما دست نیاز به سمت هنرمندان دراز کرده ایم تا در فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب با ما مشارکت داشته باشند. سید حمیدرضا طباطبایی با اشاره به مشکل کاهش منابع آبی افزود: امسال به احتمال زیاد با کاهش شدید فشار آب و قطعی های گسترده مواجه خواهیم شد.
 به گزارش پیام نایین ،معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان نیز در این نشست گفت: ما دست نیاز به سمت هنرمندان دراز کرده ایم تا در فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب با ما مشارکت داشته باشند.

سید حمیدرضا طباطبایی با اشاره به مشکل کاهش منابع آبی افزود: امسال به احتمال زیاد با کاهش شدید فشار آب و قطعی های گسترده مواجه خواهیم شد.
وی با تاکید بر اینکه حداقل باید ۳۰ درصد مصرف آب، پایین بیاید، اظهار کرد: اگر این میزان صرفه جویی در مصرف آب صورت گیرد با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.
معاون برنامه ریزی و بهبود مدیریتشرکت آب منطقه ای اصفهان نیز در این نشست گفت: اگر فرهنگ مصرف آب درست نباشد حتی اگر صدها تونل و سد هم بسازیم، مشکل آب همچنان پا برجا خواهد بود.
سید علی موسوی با تاکید براینکه یک دستگاه اجرایی به تنهایی نمی تواند مشکل آب را حل یا مدیریت کند، افزود: لازم است که مدیریت پیوسته ای با محوریت استانداری در این زمینه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه خشکی زاینده رود را به فال نیک می گیرم، تصریح کرد: با این خشکسالی و قبل از اینکه تونل کوهرنگ سوم بهره برداری شود خدا به ما درباره کم آبی هشدار داد.
موسوی با اشاره به اینکه ایران سومین کشور پر مصرف آب پس از امریکا و کاناداست، اضافه کرد: سرانه مصرف آب ما ۲ برابر کشورهای اروپایی است.
وی با بیان اینکه با اقدام های انجام شده، سرانه مصرف آب شرب در اصفهان ۲۵ درصد کاهش یافته است، گفت: در زمان حاضر ۲۲۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد زاینده رود ذخیره داریم که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۴۱۰ میلیون بود.
حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت آب و طبیعت در آیات قرآن، گفت: در کشورمان هر جا و هر زمان که مسئله ای پیش آمده، اهالی فرهنگ و هنرمندان در رفع آن پیشتاز بوده اند.
به گزارش ایرنا، در این نشست مباحث مختلفی از سوی هنرمندان مطرح شد که از جمله آنها می توان به عدم قاطعیت در برخورد با برداشت های غیر مجاز آب در بالادست، عدم تغییر الگوی کشت، سوء مدیریت، استفاده از ظرفیت مستندسازان اصفهان در فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب، عدم استفاده بهینه از پساب های فاضلاب بویژه در شمال شهر اصفهان، بکار نگرفتن متخصصان آب و استفاده نشدن از قدرت فضای مجازی برای فرهنگ سازی اشاره شد.
زاینده رود بزرگترین رودخانه دائمی منطقه میانی ایران محسوب می شود که در سال های اخیر بدلیل کاهش نزولات جوی و برداشت های بی رویه، خشک شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE