خانه / اجتماعی / عربیان بافرانی: رییس تعزیرات حکومتی نایین وخور گفت: با گران فروشان و محتکران به شدت برخورد می شود

عربیان بافرانی: رییس تعزیرات حکومتی نایین وخور گفت: با گران فروشان و محتکران به شدت برخورد می شود

رییس تعزیرات حکومتی شهرستانهای نایین وخور گفت: با گران فروشان و محتکران کالاهای اساسی وتهدیدکنندگان سلامت مردم همچون گذشته با قاطعیت و جدیت مطابق قانون برخورد می شود.
میثم عربیان بافرانی افزود: در راستای مبارزه با محتکران و گران فروشان کالاهای اساسی گشت مشترکی با دستگاههای نطارتی شهرستان های نایین وخوربیابانک تشکیل شده است.
وی اضافه کرد: این گشت ها واحدهای صنفی را به طور مرتب رصد کرده و با قید فوریت با تخلفات مشاهده شده برخورد می کنند.
قاصی تعزیرات حکومتی بااشاره به میزان جریمه گرانفروشان اجناس و کالاها اظهار کرد: مقدار هزینه اضافی که واحدهای صنفی گران فروش از مردم دریافت کرده اند با ارزش ریالی چندین برابربه عنوان جریمه از متخلف دریافت و در صورت تکرار واحد صنفی پلمپ می شود.
وی همچنین درباره جریمه محتکران کالاهای اساسی گفت: در مرتبه اول تخلف واحدهای صنفی، کالاهای احتکار شده در شبکه توزیع و معادل ۵۰ درصد ارزش ریالی کالا به عنوان جریمه از متخلف دریافت می شود.
عربیان بافرانی افزود: در مرتبه دوم، علاوه بر الزام محتکر به عرضه و فروش کالای احتکار شده، جریمه نقدی معادل سه برابر قیمت روز کالا دریافت و در سر در محل احتکار نیز به مدت یک ماه پارچه و تابلو نصب می شود.
وی اضافه کرد: در مرتبه سوم نیز علاوه بر الزام محتکر به عرضه و فروش کالای احتکار شده، جریمه ای معادل پنج برابر قیمت روز کالا دریافت و مکان احتکار همراه با نصب پارچه و تابلو به مدت یک ماه تعطیل می شود.
ایشان جریمه احتکار کالا برای بار چهارم را تعطیلی کامل واحد صنفی عنوان کرد.
رییس تعزیرات نایین گفت: تاکنون ۸ واحد صنفی متخلف پلمپ شده است.
شهرستان نایین وخور دارای دو هزارو ۸۰۰ واحد صنفی است.

همچنین تلفنهای ۱۲۴ وسامانه اینترنتی ۱۳۵ و تلفن ۴۶۲۵۹۲۱۰ اداره تعزیرات نایین وتلفن ۴۶۲۶ ۷۸۰۴ اماده پاسخگویی شهروندان میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website