خانه / اجتماعی / فرماندار اصفهان: مجوزی برای توزیع قلیان در اماکن عمومی وجود ندارد

فرماندار اصفهان: مجوزی برای توزیع قلیان در اماکن عمومی وجود ندارد

به گزارش پیام نایین،فرماندار اصفهان گفت: چایخانه ها و سایر اماکن عمومی هیچ مجوزی برای ارائه قلیان ندارند.قلیان یک معضل اجتماعی ناهنجار است که چهره منفوری در جامعه ندارد و بسیاری از افراد به اشتباه آن را بی ضرر و غیر قابل اعتیاد می دانند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری اصفهان، فضل اله کفیل روز یکشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اصفهان، افزود: هیچ خلاء قانونی برای برخورد با مجموعه های متخلف توسط نیروی انتظامی, اتاق اصناف، اتحادیه صنفی وجود ندارد و در صورت گزارش مردمی و مشاهده مسئولان ذیربط و اکیپ های بازرسی با متخلفان برخورد قانونی انجام خواهد شد.
وی تاکید کرد: مسئولین دستگاههای مرتبط باید با انگیزه و اراده با عرضه و استعمال قلیان در مکانهای عمومی مقابله کنند.
کفیل گفت: قلیان یک معضل اجتماعی ناهنجار است که چهره منفوری در جامعه ندارد و بسیاری از افراد به اشتباه آن را بی ضرر و غیر قابل اعتیاد می دانند.
فرماندار اصفهان بر اهمیت فرهنگ سازی نفرت از مواد مخدر از جمله سیگار و قلیان برای مصرف کنندگان توسط سازمان های مردم نهاد، صدا و سیما و شهرداری تاکید کرد.
وی با بیان اینکه باید اقدامات لازم در این راستا انجام شود، افزود: تهیه نظام نامه ای برای پارکها که خود مردم پایبند به اجرای آن باشند، از اقدامات موثر در این زمینه است.
کفیل خاطر نشان کرد:با راه اندازی و تقویت بسیج اطلاع رسانی عمومی در مورد مضرات دخانیات و پخش تیزرهای آموزشی و تولید برنامه های مختلف تلویزیونی و مستند می توان در این راه گام های موثری برداشت و جامعه را به سمت یک جامعه ضد مصرف دخانیات و ایمن سوق داد.
مسئولین مرکز بهداشت نیز در این جلسه گزارشی از پیامدهای مصرف مواد مخدر ارائه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website