خانه / اجتماعی / فرماندار: با حضور خيرين و مردم در حوزه سلامت مي توانيم تحول اساسي ايجاد نماييم

فرماندار: با حضور خيرين و مردم در حوزه سلامت مي توانيم تحول اساسي ايجاد نماييم

جلسه سلامت و امنيت غذايي  كه  همزمان با آغاز هفته سلامت برگزار گرديد فرماندار شهرستان نايين عنوان نمود همانگونه كه با حضور مردم در حوزه بافت فرسوده شهرستان حايز رتبه برتر شديم ، در حوزه سلامت نيز مي توانيم با حضور خيرين و مردم تحول اساسي در سلامت و بهداشت و درمان مردم ايجاد نماييم .

IMG_0937 IMG_0932IMG_0933IMG_0935

 مظفر نجفي ادامه داد روحيه شاداب و نشاط اجتماعي و كاهش استرس ها در پيشگيري از بسياري بيماري ها موثر مي باشد كه بايد با افزايش فعاليت هاي اجتماعي و فيزيكي از بيماري هايي همچون ديابت جلوگيري نمود. فرماندار در خصوص وضعيت سلامت كارمندان ادارات دولتي نيز عنوان نمود با توجه به مشغله اين عزيزان و بي تحركي ، لزوم برنامه ريزي براي تحرك و ورزش كارمندان در دقايقي از ساعات اداري بسيار مهم مي باشد .

نجفی خاطر نشان كرد از جمله مواردي كه بايد مورد توجه قرار گيرد استانداردسازي پارك ها و فضاهاي تفريحي مي باشد كه در اين زمينه شهرداران نايين ، انارك و بافران بايد پيش بيني هاي لازم را داشته باشند.

 و ی  گفت: همچنين در پارك غدير طي يكي دو ماه آينده وسايل بازي استاندارد سازي يا جمع آوري شوند. همچنين نظارت بر سلامت آب ،كنترل حوادث جاده اي ،برخورد قانوني با راكبان موتور سيكلت كه امنيت و آسايش مردم را بر هم مي زنند ابتدا از طريق فرهنگ سازي ،تذكر و پس از آن برخورد قانوني از ديگر سخنان فرماندار شهرستان در كارگروه سلامت شهرستان نايين بود.

لازم به ذكر است در ابتداي جلسه دكتر نقيب زاده سرپرست شبكه بهداشت و درمان نايين نيز با اشاره به نامگذاري هفته سلامت امسال (۱ تا ۷ ارديبهشت ماه) به نام مبارزه با ديابت سخناني را در خصوص چگونگي پيشگيري و كنترل اين بيماري بيان نمود.

 همچنين دستگاه هاي اجرايي به ارايه گزارشي از فعاليت هاي خودر د رحوزه سلامت و امنيت غذايي پرداختند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *