خانه / اجتماعی / معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه با صدور پیامی درگذشت محمد رضا ثقفیان از پیشکسوتان مطبوعاتی کشور و مدیر باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی در اصفهان را تسلیت گفت

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه با صدور پیامی درگذشت محمد رضا ثقفیان از پیشکسوتان مطبوعاتی کشور و مدیر باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی در اصفهان را تسلیت گفت

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد اسلامی درگذشت پیشکسوت عرصه خبر را تسلیت گفت

اصفهان – ایرنا – معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه با صدور پیامی درگذشت محمد رضا ثقفیان از پیشکسوتان مطبوعاتی کشور و مدیر باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی در اصفهان را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، حسین انتظامی در پیام خود، درگذشت محمدرضا ثقفیان از پیشکسوتان عرصه مطبوعات و از مدیران باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی در اصفهان را به خانواده، بازماندگان، همکاران و جامعه مطبوعاتی استان اصفهان تسلیت گفت.
وی در این پیام از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان، همکاران و دوستداران او صبر و اجر مسالت نمود.
محمدرضا ثقفیان، پیشکسوت خبر و روزنامه‌ نگاری، مدیر اسبق خبرگزاری جمهوری اسلامی در اصفهان و از موسسان خانه مطبوعات در این استان بود که در خارج از کشور بر اثر سکته مغزی درگذشت.
مرحوم ثقفیان در سال ١٣٢٢ در آبادان به دنیا آمد. در سال ١٣٤٣ گوینده رادیو اهواز و بعد از آن کارشناس خبر خبرگزاری ایران ( پارس ) شد و در سال ١٣٤٧ریاست خبرگزاری پارس در استان خوزستان را برعهده گرفت.
خبرگزاری پارس پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تصویب مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام داد.
وی در سال ١٣٦٠ معاون خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان شد و سپس ریاست خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اصفهان را برعهده گرفت.
مرحوم ثقفیان در سال ۱۳۷۴ از خبرگزاری جمهوری اسلامی بازنشسته شد اما تا پایان عمر حرفه خبرنگاری و تلاش در عرصه اطلاع رسانی را رها نکرد.
وی پس از بازنشستگی مدتی نیز با روزنامه همشهری همکاری داشت.
مرحوم ثقفیان از فعالان تشکل‌های صنفی رسانه ای اصفهان و از موسسان خانه مطبوعات استان اصفهان بود.
ایشان همچنین در سال های ١٣٨١ تا ١٣٨٣ دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران استان اصفهان بود.
ت/۶۹۹۴ / ۲۰۹۳ **خبرنگار: آرزو فلاح ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website
CLOSE
CLOSE