خانه / اجتماعی / مواد مخدر نوظهور ۱۵ نفر را در مازندران به کام مرگ کشاند

مواد مخدر نوظهور ۱۵ نفر را در مازندران به کام مرگ کشاند

image_pdfچاپ خبر به صورت PDFimage_printچاپ خبر با چاپگر

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۱۵ نفر به دلیل مصرف مواد مخدر نوظهور در استان در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش دارد .
به گزارش ایرنا، علی عباسی روز یکشنبه در حاشیه دوره آموزشی مصرف مواد مخدر روانگردان از دیدگاه پزشکی قانونی و نیروی انتظامی در گفت و گو با خبرنگاران افزود : دو نفر از قربانیان مواد مخدر زن و ۱۳ نفر مرد هستند.
وی ادامه داد : کالبد شکافی اجساد معتادان نشان از مصرف مواد مخدر نوظهور دارد که متاسفانه هنوز راهکاری برای درمان آن وجود ندارد.
عباسی در عین حال گفت که سنجش مواد مخدر مصرف شده در معتادان فوت شده بسیار سخت و خارج از امکانات و تجهیزات موجود پزشکی است.
** آگاهی ، پادزهر شیوع اعتیاد
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با این هشدار که آسیب های اجتماعی ناشی از مصرف موادمخدر نو ظهور در حال افزایش است ، گفت : پزشکی قانونی با هماهنگی نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر در صدد بالا بردن آگاهی جامعه پیرامون اقدامات پیشگیرانه و درمان معتادان است.
وی افزود : بررسی آماری سن مرگ و میر های ناشی از مصرف مواد مخدر نشان می دهد که نوجوانان و جوانان گروه های هدف عرضه کنندگان مواد مخدر هستند.
او ادامه داد : امروز علاوه بر اینکه باید اقدامات شدیدی در مبارزه با عرضه گنندگان صورت بگیرد ، باید نسبت به درمان معتادان و آموزش جامعه در باره خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر نو ظهور اقدام شود .
دوره آموزشی مصرف مواد مخدر روانگردان از دیدگاه پزشکی قانونی و نیروی انتظامی روز یکشنبه در ساری آغاز به کار کرد.
پزشکان قانونی ، ماموران انتظامی و برخی از قضات مرتبط با پرونده های مواد مخدر و همچنین اعضای ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از شرکت کنندگان در این دوره آموزشی یک روزه هستند .
آشنایی با مواد مخدر و روانگردان ها، مت آمفتامین (شیشه) ، علائم و نشانه های مصرف ، روش های تشخیص و انواع مواد مخدر ، جنبه های قانونی مصرف مواد ، علل اعتیاد از دیدگاه روانپزشکی و اعتیاد در جوانان و پیشگیری از سوءمصرف موادمخدر در نوجوانان از موضوع های این دوره آموزشی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website آساکو asaco 4asa آساکو
CLOSE
CLOSE