خانه / اجتماعی / موزه دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد

موزه دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد

موزه دانشگاه صنعتی اصفهان روز دوشنبه در محل این دانشگاه گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، در این موزه اسناد تاریخی، تصاویرقدیمی، تکنولوژی آموزشی دهه های پیشین دانشگاه صنعتی اصفهان، وسایل آزمایشگاهی، کارگاهی و اداری که طی چند دهه گذشته در این دانشگاه مورد استفاده قرار گرفته است، نگهداری می شود.
این موزه با تلاش های مهندس محسن قاسمی کارشناس ارشدگروه مهندسی بیوسیستم دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان، فعال میراث فرهنگی و عضو انجمن موزه داران اصفهان در مجاورت پژوهشکده فولاد این دانشگاه راه اندازی شده است.
قاسمی با بیان اینکه این مجموعه طی قریب به یکسال و نیم گذشته از بخش های مختلف دانشگاه صنعتی اصفهان جمع آوری شده است، گفت: پس از ارائه پیشنهاد تأسیس موزه و موافقت مدیریت دانشگاه، اقلام تاریخی موجود جمع آوری، ساماندهی و به مکان اختصاص یافته بدین منظور منتقل شد.
وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری واحدهای مختلف دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور ارائه اقلام تاریخی در دسترس و نیز اختصاص فضای فیزیکی وسیع تر جهت این مجموعه، این موزه در آینده نزدیک توسعه یابد.
پیش از این نیز موزه تخصصی سنگ و کانی مرحوم استاد دکتر سیدحسن بصیر با بیش از ۴۵۰ نمونه از کانی ها و سنگ های کم نظیر و نادر جمع آوری شده از ۴۴ کشور دنیا در دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی اصفهان تاسیس شده بود.
دانشگاه صنعتی اصفهان در گستره ای به وسعت سه هزار و ۳۰۰ هکتار در سال ۱۳۵۶ در شمال اصفهان بنا شد.
این دانشگاه هم اکنون در رشته های فیزیک ، مهندسی مواد ،ریاضی ، مهندسی معدن ،شیمی ،مهندسی عمران ، حمل و نقل ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کشاورزی ، مهندسی شیمی ، مهندسی منابع طبیعی ، مهندسی نساجی ، مهندسی برق و کامپیوتردانشجو می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website