خانه / اخبار اقتصادی / پوربافرانی: ارز و سکه بازار مناسبی برای سرمایه گذاری نیست

پوربافرانی: ارز و سکه بازار مناسبی برای سرمایه گذاری نیست

پوربافرانی:
معرفی طرح های مناسب سرمایه گذاری درسایت وزارت صمت
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می گوید وزارت صنعت پروژه های مناسب سرمایه گذاری را در سایت خود معرفی کرده است و مردم می تواند سرمایه های خود را به جای خرید ارز به این پروژه ها ببرند.
عباسعلی پوربافرانی

عباسعلی پوربافرانی  با اشاره به اینکه تلاطم بازار ارز، اظهار داشت: در شرایطی که ارز و سکه بازار مناسبی برای سرمایه گذاری نیست، انتظار می رود مردم به سرمایه گذاری در حوزه تولید اعتماد کنند، متاسفانه موادی وارد کشور می شود که قابلیت تولید آن در داخل وجوددارد فقط کافی است دراین حوزه ها سرمایه گذاری شود.

بازار ارز ریسک پذیر است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از این رو به مردم پیشنهاد می کنیم به جای آنکه سرمایه های خود را به بازار پر ریسک ارز و سکه ببرند در بخش تولید ورود کنند، البته باید مراقبت کنند در هر پروژه تولیدی مناسب سرمایه گذاری نیست و دراین زمینه نیاز به راهنمایی و مطالعه دارند.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه باید در پروژه های تولیدی سود ده سرمایه گذاری کرد، بیان داشت:وزارت صنعت، معدن و تجارت  یکی از جاهایی است که بیشترین سهم را پروژه های تولیدی داشته باشد و می تواند در بحث معرفی پروژه های جهت سرمایه گذاری نقش آفرینی کند.

وزارت صنعت پروژه های تولیدی را معرفی کرده است

وی گفت: در سایت این وزارتخانه فرصت های سرمایه گاذری اعلام شده است، فرد می تواند با در نظر گرفتن پارامترهای حداقلی می تواند به سرمایه گذاری در تولید و اشتغال ورود کند، بااین حال تاکید می کنم مردم برای ورود به این فضاها حتما مطالعه داشته باشد.

پوربافرانی درادامه گفت‌وگو باخبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سرمایه گذاری در تولید می تواند راحت باشد، تاکید کرد: انتظار می رود که مسئولان و وزارت صنعت، معدن و تجارت از باب نظارت شرایط سرمایه گذاری را تسهیل کنند تا بخش خصوصی بتواند به راحتی به این عرصه ورود کند.

نقش وزارت تعاون در جذب سرمایه های مردمی

این نماینده مجلس با اشاره به وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد:  این وزارتخانه در تسهیل گری و کمک در جهت تکمیل سرمایه ها نیز می تواند موثر باشند، در حوزه معدن در بسیاری از مناطق کشور ظرفیت خوبی دارند که سود مناسبی را دارند، سرمایه گذار با استخراج معادن می تواند نیاز کشور به مواد اولیه را تامین و حتی مازاد ظرفیت را به خارج صارد کند.

سپرده گذاری بهترین فضا برای سرمایه گذاری ارزی است

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در ارز نیز اشتباه نیست، بیان داشت: وقتی سپرده ارزی از سوی بانک مرکزی مطرح و تضمین می شود، نمی توان قاطع گفت سرمایه گذاری در بازار ارز کاملا غلط است، افرادی که به هر دلیل نیاز به ارز دارند بهترین فضا برای سرمایه گذاری، همین سپرده های ارزی است.

این نماینده مجلس گفت: اینکه بانک مرکزی سپرده های ارزی را تضمین می کند می تواند انگیزه خوبی برای سرازیر شدن ارز به بانک ها باشد چرا که فرد می داند ارز خود را در هر زمان که لازم داشته باشد با سود یک تا ۴ درصدی دریافت کند./

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2website آساکو asaco 4asa آساکو